Zapraszamy na spotkanie podróżnicze z Margaritą Brzozowską

Przed nami pierwsze tegoroczne spotkanie podróżnicze organizowane w ramach Prologu IV Festiwalu podróżników Piąty Ocean 2020.

Tym razem wysłuchamy prelekcji Margarity Brzozowskiej – mieszkanki Świecia i członkini Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej, która w zeszłym roku odwiedziła Iran – kraj określany mianem „perły orientu”.

Margarita w trakcie swojej autobusowej podróży, przejechała ponad 3300 kilometrów od Teheranu po Zatokę Perską. W swojej prezentacji poruszy m.in kwestie słynnej perskiej gościnności, opowie o wspaniałych zabytkach jednej z najstarszych kultur świata oraz zdradzi, czy Iran jest bezpiecznym krajem dla turystów.

________________________

Margarita Brzozowska – urodziła się w Tadżykistanie, chociaż czuje się Rosjanką.
Z wykształcenia jest inżynierką telekomunikacji, a z zamiłowania podróżniczką. Ukończyła kurs pilotów wycieczek BT Orion. Od czasu do czasu organizuje kilkudniowe wyjazdy zagraniczne dla znajomych.
W każdej wolnej chwili stara się wyruszyć z domu w dłuższą lub krótszą podróż. Jak mówi ”Ciekawe rzeczy czekają na nas tuż za rogiem, wystarczy otworzyć oczy i serce.”
Uwielbia zwiedzać Polskę, odkrywać nowe zakątki i poznawać historię, czasami bardzo bolesną.
Była już w wielu miejscach na świecie, m.in w Chinach, Gruzji i na Kubie.

__________________________

Data i godzina prelekcji: 03.04.2020, godz. 18:00

Miejsce prelekcji: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu (ul. Sienkiewicza 4)

Organizatorzy: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej, Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu

Wstęp wolny

tło 12 — kopia

Rekomendowane artykuły