Zapraszamy na drugie spotkanie podróżnicze w ramach Prologu Festiwalu podróżników ”Piąty Ocean”

Przed nami drugie spotkanie podróżnicze w ramach Prologu drugiej edycji Festiwalu podróżników Piąty Ocean, który odbędzie się w Świeciu w listopadzie 2018 roku.

Tym razem będziemy mieli okazję wysłuchać prelekcji Jacka „Bradziagi” Jarosika, który pieszo, samochodem, motocyklem i kajakiem przebył tysiące kilometrów w poszukiwaniu miejsc odległych i bliskich, zwykłych i niecodziennych, odchodzących w przeszłość.

W kilku wyprawach po drogach i bezdrożach kraju, Europy i Azji towarzyszyli mu synowie Jakub i Jędrzej oraz córka Joanna. Byli też Jacek i Henryk, goście zaproszeni do projektu „Granice bez barier”. Podróżował jedynym takim samochodem na świecie, własnoręcznie przebudowanym. TVN Turbo w cyklu Jazda Polska zrealizowała reportaż o tym pojeździe. Za jedną ze swoich wypraw Jacek Jarosik otrzymał Wyróżnienie Kapituły KOLOSÓW w kategorii Podróże.

W Świeciu opowie o najciekawszych momentach wypraw na Syberię i do Mongolii oraz o przejechaniu ponad pięciu tysięcy kilometrów bezdrożami Karpat.

Więcej o Jacku Jarosiku: https://bradziaga.pl/

Organizator Festiwalu: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej

Współorganizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu

Data: 16.03.2018

Godzina: 18:00

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu

Rekomendowane artykuły