Zapraszamy na drugą odsłonę Impresji podróżniczych w Izbie Regionalnej

Wspólnie z Izbą Regionalną mamy przyjemność zaprosić Państwa na drugie tegoroczne wydarzenie z cyklu Impresji podróżniczych, który przybliża młodym ludziom mniej lub bardziej odległe miejsca na świecie.

Prelekcje podróżnicze prowadzone przez osoby, które znaczną część życia poświeciły zagranicznym wojażom zawierają zarówno walor edukacyjny jak i rozrywkowy. Celem Impresji jest wzbudzanie w uczestnikach zajęć ciekawości świata i budowanie tolerancji i zrozumienia innych kultur.

Podczas majowych Impresji podróżniczych – 14 maja od godz. 09:00 do 14:30 – wystąpią: Maciej Mruklik, który od kilku lat podróżuje w różnoraki sposób. Do swoich większych osiągnięć zalicza wyprawę rowerową przez 20 krajów europejskich oraz przepłynięcie kajakiem Wisły od jej źródeł do ujścia.
O swoich podróżach opowie również Ks. Łukasz Jerkiewicz, wikariusz parafii św. Józefa w Świeciu, którego pasja motocyklowa trwa od 8. roku życia. W ten sposób odwiedził kilkanaście krajów m.in Republikę Naddniestrzańską, Kosowo, czy też Szwecję.
Podczas Impresji wysłuchamy także prelekcji Tomasza Pasieka, który zaprezentuje kilka sposobów na oryginalne podróże w młodym wieku i zamienianie pozornych niedogodności losu w atuty.

Wstęp wolny (dla grup zorganizowanych obowiązują zapisy, e-mail: zamek@oksir.eu, tel. 795 114 893).

Rekomendowane artykuły