Wiosenny Rajd Rowerowy zakątkami Powiatu Świeckiego

Wiosenny Rajd Rowerowy to impreza, która ma popularyzować zdrowy styl życia, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu oraz promować ciekawe zakątki Powiatu Świeckiego.

Impreza jest kontynuacją zeszłorocznych imprez rowerowych organizowanych przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej – Rajdu Europejskiego oraz Najmniejszego Rajdu Świata.

W tym roku TMZŚ zaprosiło do współpracy przy organizacji rajdu również Ośrodek Kultury w Świeciu oraz Starostwo Powiatowe.

Chcemy aby impreza się rozwijała i skupiała osoby w różnym wieku dla których turystyka rowerowa to nie tylko świetna okazja do zobaczenia różnych miejsc ale też chętnych do integrowania środowiska rowerowego w Świeciu i okolicach.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej organizuje Wiosenny Rajd Rowerowy przy wydatnym wsparciu zagranicznych wolontariuszy, których TMZŚ gości w Świeciu w ramach Programu Erasmus Plus. Wolontariuszki z Hiszpanii i Węgier – Nuria i Virag pomagają przy promocji wydarzenia, tworzą materiały promocyjne, przygotują również mały poczęstunek dla uczestników oraz quiz z nagrodami.

Na trasie planowanych jest kilka postojów wraz z tym głównym – piknikiem nad jeziorem Jeżewko w Jeżewie. Gwarantujemy uczestnikom napoje, owoce, słodki poczęstunek, pamiątkowe medale oraz świetną zabawę.

 

DATA RAJDU: 16.04

ORGANIZATOR: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej

PARTNERZY: Oksir Świecie, Gmina Świecie, Starostwo Powiatowe w Świeciu

KOORDYNATORZY RAJDU: Tomasz Pasiek (TMZŚ), Zbigniew Iwański (Oksir)

TRASA RAJDU: Świecie-Bedlenki-Leosia-Krąplewice-Jeżewo-Czaple-Świecie

DŁUGOŚĆ TRASY: ok 45 km

ZBIÓRKA: 16.04, GODZ. 10.00 (parking przy Bibliotece Miejskiej w Świeciu)

ZGŁOSZENIA: towarzystwo_mzs@wp.pl (osoby niepełnoletnie potrzebują pisemnej zgody rodzica/opiekuna prawnego)

 

12973188_10206295970013230_2373241245271832595_o.jpg

Rekomendowane artykuły