WARSZTATY PODRÓŻNICZE ”POSZUKIWACZE TAJEMNIC”

20 października 2017:

godz. 09:00 (Wyspa Skarbów OKSiR)

godz. 11:00 (Miejska Biblioteka Publiczna)

Zapisy prowadzone są przez MBP i OKSiR.

Opis warsztatów:

”Poszukiwacze tajemnic” to tytuł zajęć podróżniczych na temat tego wszystkiego, czego nie może zabraknąć w plecaku prawdziwego łowcy przygód, a także różnic i odmienności, z jakimi spotykamy się podczas podróży.

Zajęcia będą prowadzone w formie wykładu z interakcją z dziećmi, każde dziecko dostanie też zadania do wykonania i utrwalające wiedzę.

Głównym tematem będą miejsca znane ze starożytności z nastawieniem na starożytny Egipt. Dzieci nauczą się odróżniać sztukę tego kraju, ale także porozmawiamy o różnicach między ludźmi w różnych częściach świata, o tym, że kolor skóry, ani inne drobne różnice kulturowe nie są nigdy czynnikiem decydującym, choć warto znać zwyczaje miejsca do którego się wybieramy, żeby na przykład nikogo nie urazić i być przygotowanym do kontaktu z osobami z innych kultur.

Zajęcia poprowadzi Kinga Willim, fotografka i poetka, pasjonatka starożytnych kultur, organizatorka Świeckich Spacerów Fotograficznych oraz wielu edycji Jesieni Poetyckiej. Właścicielka Studia 5X7, organizującego m.in warsztaty fotograficzne i zajęcia z robotyki.