Tydzień Mobilności Rowerowej 2024

Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej zaprasza do udziału w drugiej edycji Tygodnia Mobilności Rowerowej w Świeciu, który odbędzie się w dniach 20-28 kwietnia 2024.

Ideą TMR jest promowanie zdrowego stylu życia, zrównoważonej mobilności oraz zachęcanie do wykorzystywania roweru nie tylko w celach rekreacyjnych, ale też w codziennym życiu. Regularna jazda na rowerze poprawia kondycję fizyczną, redukuje stres, wzmacnia serce i przyczynia się do lepszej wydolności płuc. Rower to również znakomity środek transportu pozwalający zarówno na dojazdy do pracy, krótkie i dłuższe wycieczki, ale też długodystansowe wyprawy poza horyzont.

W ramach Tygodnia Mobilności Rowerowej 2024 przygotowaliśmy dla Was dwa krajoznawcze rajdy rowerowe, prelekcje o podróżach na dwóch kółkach oraz konkursy z nagrodami.

Uruchomiliśmy już zapisy na pierwsze wydarzenie TMR, a więc IX Wiosenny Rajd Rowerowy 2024. Szczegóły zapisów: http://tmzs.org.pl/ix-wiosenny-rajd-rowerowy-2024/

Kolejne punkt programu przedstawimy do końca lutego.

__________________

Daty: 20.04.2024 – 28.04.2024

Miejsce: MBP w Świeciu (prelekcje) oraz plener (rajdy)

Główny organizator: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej

Współorganizatorzy i partnerzy: Gmina Świecie, Powiat Świecki, Ruch miejski „Świecie2030”, Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu, Fundacja Makowo, OSP Przechowo, Sklep rowerowy 2Wheels/2Kółka

Koordynator wydarzenia: Tomasz Pasiek (kontakt@tmzs.org.pl)

Rekomendowane artykuły