To był dobry rok dla TMZŚ

Documents — kopia

Koniec roku to okres podsumowań tego co udało się zrealizować, czas kiedy można na wszystko spojrzeń z dystansu i ocenić jakie było tych ostatnie dwanaście miesięcy.

W przypadku Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej również chcemy pokusić o małe podsumowanie mijającego 2017 roku.
Bez wątpienia był to czas, w którym przeprowadziliśmy rekordową liczbę imprez i inicjatyw, które w dużej mierze chcemy kontynuować w nadchodzącym roku.

Oto wykaz najważniejszych wydarzeń organizowanych przez TMZŚ w 2017 roku:

– II Wiosenny Rajd Rowerowy brzegiem Wisły
– wystawa projektu Świecka Sztuka (prace Pauliny Czarneckiej) w Kwidzynie
– Bieg po zabytkach Świecia
– pokonkursowa wystawa fotografii ”Od strony rzeki”
– Biesiada Poetycka
– Noc Grozy
– wystawa projektu Świecka Sztuka (prace Pauliny Czarneckiej) w Świeciu
– IX Noc Astronomiczna
– wystawa fotografii członka zarządu TMZŚ – Tomasza Pasiek ”Lachestani – w drodze nad trzeci ocean”
– IX Dzień Bałabuna, czyli Święto Kociewskiego Ziemniaka
– Rowerowy Rajd Końca Lata
– wystawa projektu Świecka Sztuka (prace Pauliny Czarneckiej) w Koronowie
– wycieczka do muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
– Festiwal podróżników ”Piąty Ocean”
– wydanie publikacji „50 lat Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej”
– wystawa projektu Świecka Sztuka (prace Pauliny Czarneckiej) w Chełmnie
– wystawa fotografii ”Wolontariusze na Świecie” z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza 2017

Ponadto zostaliśmy nagrodzeni przez Marszałka województwa Kujawsko-Pomorskiego nagrodą ”Rodzynki z pozarządówki” za imprezę Noc Astronomiczna, a także uzyskaliśmy dofinansowanie kolejnych projektów Wolontariatu Europejskiego od Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus Plus co jeszcze raz potwierdza iż był to naprawdę dobry rok !

Nowym wydarzeniem był przede wszystkim Festiwal podróżników ”Piąty Ocean”, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem i już teraz pracujemy nad jego kolejną odsłoną. Pewnym przedsmakiem tego wydarzenia będą prologi Festiwalu podróżników, czyli pojedyncze spotkania z podróżnikami organizowane w różnych lokalizacjach Świecia i Chełmna. Na pierwsze tego typu wydarzenie pragniemy Państwa zaprosić już teraz, gdyż 26 stycznia o godzinie 18:00 w Miejskiego Bibliotece Publicznej będziemy gościć Pana Janusza Janczewskiego, który opowie o swojej podróży samochodowej do Chin.

W przyszłym roku planujemy też czwartą już edycję projektu kuratorskiego dla młodych artystów ”Świecka Sztuka”, a także III Wiosenny Rajd Rowerowy, który tym razem ma potrwać dwa dni. Nowym elementem będzie konkurs fotograficzny ”Moje Miejsce na Ziemi”, który ogłosimy oficjalnie na początku czerwca.

Z pewnością nie zabraknie stałych imprez TMZŚ jak Dzień Bałabuna i Noc Astronomiczna, które w nadchodzących roku zostaną zorganizowane po raz dziesiąty.

Planujemy też coroczny Bieg po zabytkach Świecia i XXXIII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jana Jakubika.

Od początku 2018 roku będziemy gościć dwóch wolontariuszy z Hiszpanii i Węgier w ramach projektu Komisji Europejskiej Erasmus Plus: Wolontariat Europejski. W związku z tym planujemy szereg działań propagujących naukę języków obcych oraz promujących tolerancję i współpracę międzynarodową.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych tegorocznych inicjatyw oraz partnerom i przyjaciołom TMZŚ za nieocenioną pomoc przy organizacji wyżej wymienionych wydarzeń.

 

Rekomendowane artykuły