Tak było na III Wiosennym Rajdzie Rowerowym

To już piąty rajd rowerowy organizowany przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej i trzeci z cyklu imprez otwierających sezon rowerowy w powiecie świeckim.

Zainteresowanie trzecią edycją Wiosennego Rajdu Rowerowego było bardzo duże, w związku z czym odebraliśmy blisko 230 zgłoszeń. Niewiele mniej osób stanęło na starcie Rajdu, który miał miejsce na dziedzińcu Zamku Krzyżackiego w Świeciu.

Trasa wiodła do miejscowości Żur i liczyła nieco ponad 50 kilometrów.

Impreza od początku ma charakter rekreacyjny. Tutaj nie ma rywalizacji, liczy się wspólne spędzenie czasu wśród innych osób, którym aktywność fizyczna na świeżym powietrzu nie jest obca. Tegoroczny Rajd odbywał się w niemal kolonijnej atmosferze, w czym pomógł z pewnością postój w Willi tuŻur, malowniczo położonym gospodarstwie agroturystycznym.

Za pomoc w organizacji Rajdu dziękujemy Powiatowi Świeckiemu, OKSiR w Świeciu, Zespołowi Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, Sklepowi Rowerowemu ”2Wheels – 2Kółka” oraz członków trzech klubów ze Świecia – KKWŚ – Wda Świecie, BLACKRAM TEAM i Has MTB TEAM, którzy pomagali nam z zabezpieczeniem trasy i czuwali nad jej bezpiecznym przejechaniem.

Pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia jest członek zarządu TMZŚ – Tomasz Pasiek.

fot. Agata Kotwica, Maciej Ciemny, Tomasz Pasiek

Rekomendowane artykuły