Tak było na II Wiosennym Rajdzie Rowerowym brzegiem Wisły

II Wiosenny Rajd Rowerowy brzegiem Wisły już za nami. Druga edycja imprezy była nierozerwalnie związana z obchodami Roku Rzeki Wisły. Oprócz podtytułu i trasy imprezy, która na odcinku ok 15 km prowadziła wałem przeciwpowodziowym wzdłuż Wisły, ważnym elementem był również quiz wiedzy na temat Królowej Polskich Rzek.

Mimo prognoz pogody, które wieszczyły trudną, deszczową aurę, na starcie zjawiło się blisko stu uczestników, którzy z pewnością nie mogli żałować iż sobotniego ranka wybrali się na dziedziniec świeckiej warowni – miejsce startu Rajdu.

Pogoda okazała się dla uczestników Rajdu bardzo łaskawa. Temperatura oscylująca wokół 12 stopni idealnie kontrastowała z błękitnym niebem.

Trasa Rajdu wiodła wzdłuż Wisły do pierwszego dłuższego postoju w miejscowości Chrystkowo, gdzie na cyklistów czekała domowa drożdżówka i ciepłe napoje.

Następnie uczestnicy Rajdu udali się do Poledna, przejeżdżając po drodze przez Gruczno, Parlin i Gawroniec. W Parlinie do uczestników Rajdu dołączył burmistrz Świecia Pan Tadeusz Pogoda.

Po półgodzinnym postoju nad jeziorem w Polednie droga wiodła przez Drozdowo i Terespol Pomorski, a następnie z powrotem na dziedziniec świeckiego Zamku.

Tam na wszystkich, którzy dotarli do mety czekał poczęstunek i pamiątkowe medale.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej, które było głównym organizatorem i pomysłodawcą imprezy już teraz zaprasza na kolejne wydarzenie rowerowe – Rajd Końca Lata, które odbędzie się 30 września 2017.

TMZŚ pragnie również podziękować partnerom II Wiosennego Rajdu Rowerowego – Powiatowi Świeckiemu, OKSiR w Świeciu, OSP ”Ratownik”, Zespołowi Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego oraz Straży Miejskiej.

fot. Andrzej Bartniak i Tomasz Pasiek

 

 

Rekomendowane artykuły