Świeckie Kobiety – wystawa Jagody Jaworskiej / prelekcja / koncert

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej zaprasza do udziału wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym, które odbędzie się 8 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu.

W ramach inicjatywy „Świeckie Kobiety” przygotowaliśmy dla Państwa artystyczno-edukacyjny wieczór w trzech aktach. Pierwszą częścią wydarzenia będzie wernisaż wystawy grafik-plakatów autorstwa utalentowanej świecianki Jagody Jaworskiej. Ekspozycja została przygotowana specjalnie z okazji Dnia Kobiet, a jej uzupełnieniem będzie również prelekcja.

Ukoronowaniem piątkowego spotkania będzie mini-koncert akustyczny w wykonaniu Edyty Skrzypek i Daniela Kalinowskiego. Artyści na co dzień śpiewają w świeckim chórze „PARATI SEMPER”, a 8 marca wystąpią po raz pierwszy jako duet.

JAGODA JAWORSKA (rocznik 1997) – absolwentka Katedry Grafiki Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (2021), doktorantka w Szkole Doktorskiej Artium Huma niorum UMK. Dyplom artystyczny pt. „Psoty” zrealizowała w Pracowni Wypukłodruku prowadzonej przez prof. Marka Basiula oraz dra hab. Michała Rygielskiego, prof. UMK.

Artystka tworzy głównie w technikach drzeworytu i linorytu. Tematyka, którą się zajmuje to obrazowanie życia codziennego w sposób przewrotny i nieoczywisty. Skupia się przede wszystkim na formie, a treść odnajduje w trakcie realizacji pod wpływem emocji. Zrealizowała trzy wystawy indywidualne oraz brała udział w ponad 30 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.


Data i godzina: 8.03.2024, godz. 17:30-20:00

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu (ul. Sienkiewicza 4)

Organizator: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej

Partnerzy: Powiat Świecki, Miejska Biblioteka Publiczna

Koordynatorka wydarzenia: Margarita Brzozowska (TMZŚ)

Wstęp wolny

Rekomendowane artykuły