Spacer przyrodniczy „Z Żura do Tlenia szlakiem Hoffmanna”

Zapraszamy do udziału w kolejnym wydarzeniu organizowanym w ramach obchodów Roku Rzeku Wdy 2024 – inicjatywy krajoznawczo-edukacyjnej TMZŚ mającej promować okolice rzeki Wdy w powiecie świeckim jako znakomite miejsce do spędzania czasu wolnego, obserwowania przyrody i obcowania z dziką naturą.
Tym razem zabierzemy Was do miejscowości Żur w gminie Osie, skąd rozpoczniemy dziesięciokilometrowy marsz wzdłuż brzegu Zalewu Żurskiego do Tlenia.

Nasza trasa będzie prowadzić przez fragment żółtego szlaku turystycznego im. Alfonsa Hoffmanna, który wiedzie z Błędna do Leosi i liczy sobie łącznie 40 km.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizator zapewnia przejazd autokarem ze Świecia do Żura oraz powrót z Tlenia do Świecia. Na zakończenie spaceru przewidzieliśmy ognisko z kiełbaskami przy Centrum Czynnej Ochrony Przyrody w Tleniu oraz quiz wiedzy z upominkami.

Uczestnicy powinni ubrać wygodne obuwie (najlepiej trekkingowe). Zalecamy zabrać repelent na komary i kleszcze oraz prowiant/wodę na czas marszu. Przydatne mogą być również kijki trekkingowe/nordic walking.

_________________________

Data: 25.05.2024

Miejsce i godzina zbiórki: parking przy ul. Wodnej (przy restauracji Przystań nad Wdą), zbiórka: godz. 8:15, wyjazd do Żura: 8:30

Zapisy: kontakt@tmzs.org.pl. Udział w spacerze jest bezpłatny, obowiązuje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o podanie imienia i nazwiska każdego zgłaszanego uczestnika i nr tel. kontaktowego.
W razie rezygnacji z udziału w wydarzeniu prosimy o pilne powiadomienie nas drogą mailową.

Trasa: Żur-Tleń, ok 10 km

Główny organizator: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej

Współorganizatorzy i partnerzy: Gmina Świecie, Powiat Świecki, Wdecki Park Krajobrazowy

Rekomendowane artykuły