Ruszyło głosowanie internetowe na Drzewo Roku Ziemi Świeckiej 2023

Wystartowało głosowanie internetowe w drugiej edycji konkursu Drzewo Roku Ziemi Świeckiej. W poniższym linku znajdziecie album z 23 zgłoszeniami, które po weryfikacji zostały dopuszczone pod werdykt internautów. Głosujemy na dowolną liczbę drzew poprzez zostawienie reakcji „podniesionego kciuka”. Liczą się wyłącznie głosy oddane z profili osób prywatnych, nie profili stron, firm itp. Swoje głosy będzie można oddawać aż do 14 lutego włącznie.

WAŻNE: Ostateczny werdykt w kwestii wyboru Drzewa Roku Ziemi Świeckiej 2023 w 50% zależy od głosów internautów i w 50% od głosów jury konkursowego.

LINK: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=tmzsswiecie&set=a.392293536715488

Przypominamy, że głównym celem konkursu „Drzewo Roku Ziemi Świeckiej 2023” jest docenienie i podkreślenie roli drzew w naszym życiu jako czynników stabilizujących klimat, produkujących tlen, czy też tworzących środowisko życia dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Drzewa hamują rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w powietrzu, niwelują hałas oraz przyczyniają się do redukcji stresu i lepszego samopoczucia u ludzi. Konkurs ma też przyczynić się do promocji walorów przyrodniczych, turystycznych i kulturowych Ziemi Świeckiej poprzez uczynienie z drzew w powiecie świeckim indywidualnych bohaterów naszej codzienności.

Organizatorami konkursu są Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej, Powiat Świecki, Przedsiębiorstwo Unieszkodliwiania Odpadów Eko-Wisła, Świecie 2030 / ruch miejski i Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu

Rekomendowane artykuły