Przed nami Przyrodnicza Gra Terenowa „Ucieczka z Czartowic”

Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej zaprasza do udziału w Przyrodniczej Grze Terenowej „Ucieczka z Czartowic” organizowanej w ramach projektu CZARCIE GÓRY 2021.

Celem gry jest bliższe poznanie nadwiślańskiej fauny i flory oraz odkrywanie Czarcich Gór jako znakomitego miejsca do spędzania czasu wolnego i obserwowania przyrody.


Kolejny raz zachęcamy do wspólnego poszukiwania przygód i odkrywania skarbów natury. Tym razem głównymi polami działań w naszej grze będą miejscowości Wiąg i Sartowice w gminie Świecie (przede wszystkim Park w Sartowicach).

Gra skierowana jest do grup i rodzin z dziećmi od 7. roku życia (od 2 do 4 osób). Na zakończenie zmagań przewidzieliśmy ognisko z poczęstunkiem. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsza drużyna zdobędzie główne trofeum.
________________________

Data i godzina: 31.07.2021, godz. 09:45 – 14:00

Miejsce i godzina zbiórki: parking przy ul. Wodnej w Świeciu (przy restauracji Przystań nad Wdą) skąd odjedziemy busem do miejscowości Sartowice

Trasa: Świecie (przejazd busem do Sartowic) – Park w Sartowicach (główne miejsce gry) – Wiąg ścieżką dydaktyczną u podnóża Czarcich Gór do wyznaczonego miejsca na ognisko (ok 3 km) – dotarcie do busa (ok 2 km) – powrót do Świecia busem

Zapisy: kontakt@tmzs.org.pl. Udział w grze jest bezpłatny, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Prosimy o podanie imienia i nazwiska każdego zgłaszanego uczestnika oraz nazwy drużyny (maksymalnie 4 osoby dla każdego zespołu).

Opis i zasady gry: Opuszczony park, skwar, komary, a Ty nie wiesz, którędy wiedzie droga do ogniska? Popłoch, pot zalewa Twoje ciało, gdy nagle dostrzegasz Graf w oddali! Jest nadzieja na wydostanie się z parku czarownicy i oswobodzenie symbolu wolności!

Na miejscu zbiórki uczestnicy otrzymają od instruktorów niezbędne wskazówki. Na terenie Parku w Sartowicach dla każdej drużyny osobno zostaną rozmieszczone skrytki z zadaniami i wskazówkami. Każda drużyna będzie miała przydzielony swój kolor skrytek. Po odnalezieniu skrytek i rozwiązaniu wszystkich zadań uczestnicy dowiedzą się jak wydostać się z Czartowic. Do części zadań niezbędny będzie telefon/smartfon z zainstalowaną aplikacją odczytującą kody QR.

Organizator: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej

Współorganizatorzy i partnerzy: Gmina Świecie, Powiat Świecki (dotacje celowe)

Instruktorzy: Magdalena Kaczmarek, Kamila Skrzeczkowska

Koordynator projektu Czarcie Góry: Tomasz Pasiek, e-mail: kontakt@tmzs.rg.pl


Co jest potrzebne?

  1. Ubiór odpowiedni do warunków terenowych i pogodowych – zadania umieszczone są w zadrzewionym i częściowo zarośniętym parku w pobliżu Wisły, następnie trasa biegnie wzdłuż Wisły, pośród mokradeł, łąk, nieużytków i lasu. Niezbędne będą wygodne buty, kurtka przeciwdeszczowa i środek na kleszcze i komary.
  2. Prowiant na drogę
  3. Naładowany smartfon z dostępem do Internetu oraz zainstalowaną aplikacją do skanowania QR kodów np. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gamma.scan
  4. Dobry humor i bystre oko.

Rekomendowane artykuły