Prace artystki Świeckiej Sztuki zostaną pokazane w Muzeum Narodowym w Krakowie

Miło jest nam poinformować, że cztery prace autorstwa Pauliny Czarneckiej zostaną zaprezentowane na wystawie ”Sztuka Teraz” w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Paulina bierze udział w trzeciej edycji projektu TMZŚ – Świecka Sztuka, którego zadaniem jest promowanie lokalnych artystów związanych z Ziemią Świecką m.in poprzez organizację wystaw i wernisaży w różnych miastach Polski.

Jej twórczość w ramach Świeckiej Sztuki była prezentowana pod nazwą ”Obserwatorium” na czterech wystawach w czterech miastach.

Wystawa zbiorowa ”Sztuka Teraz to element inicjatywy stowarzyszenia Wiosna – organizatora m.in Szlachetnej Paczki. Prace prezentowane na wystawie będą brały udział w aukcjach, a środki z nich pozyskane zostaną przekazane na cele charytatywne.

Jednym z kuratorów Sztuki Teraz jest pomysłodawca projektu Świecka Sztuka i członek zarządu TMZŚ – Tomasz Pasiek, który zgłosił portfolio artystki do projektu. Następnie twórczość Pauliny trafiła pod ocenę audytorów związanych z Muzeum Narodowym i innymi prestiżowymi instytucjami sztuki. Ostatecznie wybrano cztery grafiki autorstwa reprezentantki naszego powiatu (na wystawę zbiorową wybrano około dwustu prac spośród tysiąca zgłoszeń) które trafią na wystawę. Ponadto jeden z linorytów artystki trafił na pocztówki wydane z okazji wystawy (takie wyróżnienie spotkało jedynie dziesięciu artystów).

Prace artystki pochodzącej z Bukowca zostaną zaprezentowane w Krakowie w najbliższy piątek. Rozpoczęcie wernisażu zaplanowano na godzinę 19:00.

Ekspozycja w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego potrwa do 28 stycznia.

Następnie wystawa będzie prezentowana w Kamienicy Szołayskich (pl. Szczepański 9) w dniach 02.02 – 15.04.

Więcej o inicjatywie Sztuka Teraz: http://mnk.pl/artykul/sztuka-teraz

 

5402349034H

Rekomendowane artykuły