Plener fotograficzny Oko na Czarną Wodę zainauguruje Rok Rzeki Wdy w powiecie świeckim

Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej zaprasza do udziału w Plenerze fotograficznym „Oko na Czarną Wodę” organizowanym w ramach Roku Rzeki Wdy 2024 – inicjatywy krajoznawczo-edukacyjnej TMZŚ mającej promować okolice rzeki Wdy w powiecie świeckim jako znakomite miejsce do spędzania czasu wolnego, obserwowania przyrody i obcowania z dziką naturą. RRW 2024 ma ponadto ukazywać potencjał przyrodniczy i turystyczny rzeki Wdy. W ramach akcji zaplanowano kilkanaście wydarzeń o zróżnicowanym charakterze m.in. spacery krajoznawcze, warsztaty, wystawy, konkursy, rajdy, plenery, wykłady.

Plener jest skierowany do wszystkich miłośników fotografii, zarówno tych stawiających swoje pierwsze kroki w fotografowaniu, jak i osób doskonale zaznajomionych z aparatem. Pierwszym przystankiem pleneru będzie Zamek w Świeciu, który sfotografujemy z zewnątrz, jak i w środku. Następnie wyruszymy wzdłuż prawego brzegu rzeki Wdy w kierunku Przechowa, gdzie zakończymy plener ogniskiem z kiełbaskami w urokliwie położonej Przystani przy Młynie.

Organizator zapewnia bezpłatne wejście na Zamek dla uczestników pleneru oraz poczęstunek w formie kiełbasek.

______________________

Data i godzina: 13.04.2024 (sobota), godz. 8:55 – 12:30

Godzina i miejsce zbiórki: 08:55, dziedziniec Zamku w Świeciu

Zapisy: kontakt@tmzs.org.pl. Udział w plenerze jest bezpłatny, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Prosimy o podanie imienia i nazwiska każdego zgłaszanego uczestnika.
Limit wieku uczestników: osoby do 13. roku życia mogą wziąć udział w plenerze wyłącznie w obecności opiekuna. Dla osób w wieku 13-17 lat niezbędne jest dostarczenie pisemnego oświadczenia opiekuna prawnego o zgodzie na udział w wydarzeniu.

Główny organizator: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej

Współorganizatorzy i partnerzy: Gmina Świecie, Powiat Świecki, Centrum Kultury w Świeciu

Koordynator obchodów Roku Rzeki Wdy 2024: Tomasz Pasiek (kontakt@tmzs.org.pl)
________________________

Co należy zabrać?
– aparat fotograficzny lub smartfon z naładowaną baterią
– wygodne buty (najlepiej trekkingowe), kurtka przeciwdeszczowa i środek na kleszcze i komary.
– prowiant na drogę

Rekomendowane artykuły