Pierwsze zajęcia języka hiszpańskiego z Juanem Carlosem

W ubiegłą środę zorganizowaliśmy pierwsze zajęcia hiszpańskiego dla mieszkańców Świecia i okolic prowadzone przez naszego wolontariusza EVS z Hiszpanii – Juana Carlosa Lirolę.

Podczas pierwszych zajęć omówiliśmy zasady organizacji kursu i podzieliliśmy uczestników na mniejsze grupy, a Juan Carlos wprowadził kursantów do przedsionka nauki tego języka. Zajęcia organizowane są w ramach programu Komisji Europejskiej Erasmus Plus w ramach, którego TMZŚ gości zagranicznych wolontariuszy na wielomiesięcznych projektach edukacyjno-kulturalnych.

Kolejne zajęcia odbędą się w poniedziałek 23 kwietnia. Grupa A zacznie o godz. 17:00, a grupa B godzinę później. Stałym miejscem tych zajęć jest sala konferencyjna w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu.

W związku z dużym zainteresowaniem udziałem w kursie hiszpańskiego, zdecydowaliśmy o utworzeniu dodatkowej grupy dla osób z tzw. listy rezerwowej, które będą się odbywać w Izbie Regionalnej Ziemi Świeckiej (ul. Kopernika 2 w Świeciu) w piątki o godz. 18:00.

fot. Mirosław Sejkowski

Rekomendowane artykuły