Parada Kontynentów rozpoczęła Festiwal podróżników Piąty Ocean 2018

Parada Kontynentów to nowy element naszego Festiwalu. Idea była prosta – każda szkoła/instytucja, którą zapraszamy do zabawy, przygotowuje dekoracje i przebrania na temat danego im regionu świata.

Ostatecznie w Paradzie wzięło udział 11 szkół ze Świecia i jedna z Lniana oraz reprezentacja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu. Pomimo chłodu atmosfera Parady była niezwykle gorąca. Trasa z Parku Miejskiego przy OKSiR do SOK Stokrotka minęła przy rytmach muzyki świata, a kreatywność przedstawicieli poszczególnych szkół przy tworzeniu strojów i dekoracji przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Po dotarciu do celu Parady, przyznaliśmy nagrody za najlepsze przebrania dla Zespołu Szkół Menedżerskich, którzy przywołali karnawał w Rio. Indywidualnie jury najwyzej oceniło starania Alicji Rasmus z SP 8 w Świeciu.

Przedstawiciele wszystkich szkół po ogłoszeniu wyników na najlepsze przebrania uczestniczyli w pierwszej festiwalowej prelekcji podróżniczej, podczas, która Margarita Bjozovski przybliżała Tadżykistan.

Przed nami kolejne prelekcje, jeszcze dzisiaj posłuchamy m.in o Islandii i rejsie po Karaibach.

Zapraszamy serdecznie na wszystkie festiwalowe wydarzenia.

 

Rekomendowane artykuły