3

Kuba Rybczyński

Zostałem mentorem, ponieważ czułem, że dzięki temu projektowi mogę poznać ciekawych ludzi z różnych części Europy i zawiązać z nimi długotrwałe kontakty. Dodatkowo chciałem rozwijać swoje umiejętności językowe poprzez codzienną styczność z językiem angielskim.

Przede wszystkim liczyłem jednak  na świetną zabawę oraz poznanie nowych kultur, co w pełni umożliwił mi udział w projekcie EVS.

W pracy mentora najbardziej lubię chwile spędzone z wolontariuszkami, spotkania, którym towarzyszą ciekawe rozmowy oraz to, że mam możliwość poznania nowych kultur i nauki użycia języka angielskiego w praktyce

2

Agnieszka Lamparska

Zostałam mentorką, ponieważ pomyślałam, że jest to świetna okazja do zapoznania się z wolontariuszami, poznać ich kulturę i zwyczaje, ale przede wszystkich spędzić z nimi wspaniale czas. 

Na pewno nie żałuje tej decyzji, i mam nadzieję, że w przyszłości również będę mogła skorzystać z takiego projektu.

 W pracy mentorki najbardziej lubię możliwość spotkania wielu cudownych osób, z którymi nawet po zakończeniu projektu z pewnością będę utrzymywała kontakt.

Dzięki niemu w sposób naturalny dowiadujemy się jak wygląda życie na co dzień w poszczególnych państwach, a nie tylko suche fakty, które wyczytujemy w internecie. Oczywiście poza obowiązkami mentora myślę, że staliśmy się przyjaciółmi i miło spędzamy razem czas wolny.