Otworzyliśmy kolejną wystawę projektu Świecka Sztuka

Wystawa grafik Pauliny Czarneckiej o tytule ”Obserwatorium” została otwarta w ubiegłą sobotę w świeckim Zamku. Jest ona elementem trzeciej edycji projektu kuratorskiego dla młodych artystów z Powiatu Świeckiego – Świecka Sztuka.

Projekt został zainicjowany w 2014 roku przez członka zarządu TMZŚ – Tomasza Pasiek, który do tej pory koordynuje działaniami w ramach Świeckiej Sztuki. Jego głównym założeniem jest promowanie lokalnych artystów i ich twórczości, głównie poprzez organizowanie wystaw w różnych miejscach naszego kraju.

W tym roku do projektu zaproszona została Paulina Czarnecka, pochodząca z Bukowca absolwentka Liceum Plastycznego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, a obecnie studentka trzeciego roku grafiki warsztatowej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu na specjalizacji druk wypukły.

Prace przyjechały na Zamek w Świeciu z Kwidzyna, gdzie były wystawiane w Kwidzyńskim Centrum Kultury. Wystawę można oglądać w Świeciu do 22 września. Następnie powędruje do Koronowa i innych miast naszego kraju.

Warto wspomnieć iż projekt Świecka Sztuka finansowany jest ze środków Gminy Świecie, Powiatu Świeckiego oraz Programu Erasmus +.

Inicjatywa posiada również honorowy patronat Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego.

fot. Maciej Ciemny / tygodnik Nowe Świecie

Rekomendowane artykuły