Nowa trasa i formuła II Biegu Niepodległości 1920-2020 & Marszu Nordic Walking

W związku z licznymi obostrzeniami dotyczącymi funkcjonowania w przestrzeni publicznej oraz troską o zdrowie uczestników i dobro wspólne, zdecydowaliśmy o zmianie formuły II Biegu Niepodległości 1920-2020.

Dostosowując się do wytycznych zawartych w rozporządzeniu Rady Ministrów zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii nasz bieg/masz będzie miał charakter indywidualnego zadania związanego z pokonaniem pięciokilometrowej trasy w dniu 11 listopada 2020 (godz. 09:00-16:00).

Biuro zawodów będzie otwarte w godzinach 09:00 – 16:00 na parkingu przy ul. Wodnej 29 (tuż przy moście na Wdzie im. Jana Kamińskiego). W namiocie organizatora będzie można w tym czasie podpisać oświadczenie uczestnika, odebrać pakiet startowy i zrobić sobie zdjęcie z pamiątkową ramką.

Kilkanaście metrów dalej, w drugim namiocie organizatora po ukończeniu biegu/marszu będzie można odebrać pamiątkowy medal i słodki upominek.

Przy każdym z namiotów organizatora w jednym czasie przebywać może tylko jeden uczestnik wydarzenia. Wszystkich uczestników biegu i marszu obowiązują maseczki i zasady funkcjonowania w czerwonej strefie (szczegóły na stronie gov.pl – zakładka: koronawirus).

Nowa formuła sprawia, że zmianie uległa również trasa biegu/marszu. W tym roku odcinek 5 km wiedzie od parkingu przy ul. Wodnej, przez Most na Wdzie im. Jana Kamińskiego i wał przeciwpowodziowy, na którym nastąpi nawrót i powrót na metę przy ul. Wodnej tą samą trasą. Jest to niezwykle malownicza trasa, z której doskonale widać Zamek krzyżacki, Kościół starofarny, rzekę Wdę i panoramę Świecia.

Zachęcamy wszystkich uczestników wydarzenia do ubrania stroju w biało-czerwonych barwach. Nasz fotograf stworzy fotogalerię osób eksponujących narodowe barwy, a najlepsze przebrania nagrodzimy.

Zapisy na bieg/marsz zostały zakończone. Całość funduszy uzyskanych z opłat startowych przekazana zostanie na leczenie zmagającej się z nowotworem świecianki i członkini TMZŚ Malwiny Dwojackiej.

Aktualizacja: pojawiają się doniesienia o możliwym wprowadzeniu całkowitego lockdownu i tzw. narodowej kwarantanny, która uniemożliwi również indywidualną aktywność fizyczną w plenerze. Jeśli zaistnieją takie okoliczności, nasze przedsięwzięcie zostanie przełożone na inny termin. Poinformujemy o tym fakcie na naszej stronie oraz mediach społecznościowych.

Najważniejsze informacje:

DATA BIEGU/MARSZU: 11.11.2020 (środa)

DŁUGOŚĆ TRASY: 5 km

TRASA BIEGU/MARSZU: ul. Wodna 29 (parking, namiot organizatora) – Most na Wdzie im. Jana Kamińskiego – wał przeciwpowodziowy – nawrót po 2,5 km z powrotem na ul. Wodną 29 (parking, namiot organizatora)

ZAPISY: ZAMKNIĘTE

HARMONOGRAM BIEGU/MARSZU:

Środa, 11.11.2020:

07:00 – 08:15 – znakowanie trasy

09:00 – 16:00 – biuro zawodów (parking przy ul. Wodnej 29, namiot organizatora)

ORGANIZATOR: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej

WSPÓŁORGANIZATORZY/PARTNERZY: Powiat Świecki, Fundacja Makowo, OSP Przechowo, Gmina Świecie, OKSiR w Świeciu

Rekomendowane artykuły