Mietek „Hajer” Bieniek dołącza do programu Tygodnia Mobilności Rowerowej w Świeciu

Niezmiernie miło jest nam ogłosić, że Mieczysław Bieniek wróci do Świecia z kolejną podróżniczą opowieścią. Popularny „Hajer” gościł w naszym mieście podczas pierwszej edycji Festiwalu podróżników Piąty Ocean w 2017 roku, a jego barwna i niezwykle dynamiczna prelekcja została znakomicie odebrana przez publiczność zgromadzoną w Sali Widowiskowej OKSiR w Świeciu.

Tym razem podróżnik opowie o swoich rowerowych eskapadach podczas Tygodnia Mobilności Rowerowej w Świeciu. W ramach prelekcji „Hajer na kole przez Azerbejdżan, Kazachstan, Kirgistan” będzie można posmakować postsowieckich klimatów, nie zabraknie wysokich gór, pustyń, rwących rzek i ciągnących się setkami kilometrów oceanów traw. Z pewnością ta włóczęga po drogach i bezdrożach Kirgistanu i Kazachstanu ma swoisty urok – spotkać tam można ludzi, którzy wciąż żyją tak, jak żyli przed dziesiątkami lat, choć wokół wszystko się zmieniło, lekarzy niosących pomoc w siermiężnych warunkach, byłych górników mocno potarganych przez los, a także… Rosjan i Polaków. Poznamy jedne z niewielu miejsc na świecie, gdzie koń wciąż jest głównym środkiem lokomocji, ludzie utrzymują się z pasterstwa, a ich jedyną oazą bezpieczeństwa jest jurta i sąsiedzi. Hajer jak zwykle niczego nie planuje, więc albo pakuje się w kłopoty, albo w coraz to bardziej zaskakujące przygody.

_______________

Data i godzina: 28.05.2021 (piątek), godz. 18:00

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu

Organizator: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej

Współorganizatorzy i partnerzy: Ruch miejski „Świecie 2030”, Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu, Gmina Świecie, Powiat Świecki, Przedsiębiorstwo Unieszkodliwiania Odpadów Eko-Wisła, Fundacja Makowo, Sklep Rowerowy 2Wheels „Dwa kółka”, OSP Przechowo

Koordynator Tygodnia Mobilności Rowerowej: Tomasz Pasiek, e-mail: kontakt@tmzs.org.pl

Wstęp wolny

Rekomendowane artykuły