Konferencja „Wolontariat: nadzieje, szanse, wyzwania”

Zapraszamy do udziału w Konferencji „Wolontariat – nadzieje, szanse, wyzwania” – wydarzeniu podczas, którego przedstawimy najnowsze możliwości uczestnictwa w wolontariacie na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

Spotkanie jest skierowane zarówno do obecnych i przyszłych wolontariuszy, jak i przedstawicieli placówek oświatowych, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych zainteresowanych długoterminowymi działaniami realizowanymi przy wsparciu wolontariuszy.

Podczas Konferencji zaprezentowane zostaną założenia i idea „Korpusu Solidarności” – ogólnopolskiego projektu Narodowego Instytutu Wolności, którego celem jest kompleksowe wsparcie rozwoju długofalowej relacji między wolontariuszem a placówką korzystającą z jego świadczeń.

Kolejnym zagadnieniem omawianym w ramach Konferencji będzie Europejski Korpus Solidarności – program realizowany przez Komisję Europejską, który pomaga młodym ludziom w rozwoju zawodowym i odnalezieniu się na rynku pracy głównie poprzez projekty wolontariatu zagranicznego oraz staże i pracę w sektorze solidarnościowym.

W trakcie Konferencji wysłuchamy również krótkich prezentacji dotyczących grup wolontariackich działających na terenie Gminy Świecie i powiatu świeckiego.

W nadchodzącym tygodniu opublikujemy pełny program wydarzenia

______________________
Data i godziny wydarzenia: 07.04.2020, godz. 10:00 – 13:00

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu (ul. Sienkiewicza 4)

Główny organizator: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej

Współorganizatorzy i partnerzy: Fundacja Światło, Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych, Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu

Wstęp wolny

EVENT PHOTO 1 — kopia

Rekomendowane artykuły