Kata Lisztes – nasza wolontariuszka z Węgier.

Kata przyjechała do Świecia w czerwcu br. i pracuję w Towarzystwie Miłośników Ziemi Świeckiej jako wolontariusz w ramach Programu Komisji Europejskiej – Erasmus Plus.

Z wykształcenia jest fotografem i wiele z jej zadań w Świeciu oscyluje wokół profesji, w której czuje się najlepiej. Ponadto niezwykle ważną aktywnością naszej węgierskiej wolontariuszki jest promowanie programów europejskich w szkołach Powiatu Świeckiego, tak aby w przyszłości więcej młodych osób z naszego regionu mogło z podobnych inicjatyw skorzystać. W wybranych szkołach Kata opowiada również o swoim kraju w ramach Europejskich Spotkań Międzykulturowych. Oprócz wyżej wymienionych zadań, Kata prowadzi również bloga Letters from Poland, który promuje polską kulturę poza krajem oraz pokazuje własne spojrzenie na Świecie poprzez bloga Fotografie Świecia, na którym umieszcza własne fotografie wykonane na obszarze Ziemi Świeckiej.

Projekt Katy potrwa do 20-tego grudnia tego roku. W lutym 2017, Towarzystwo Miłośnikó Ziemi Świeckiej zamierza gościć kolejnych wolontariuszy EVS.

 

Rekomendowane artykuły