Już za tydzień jubileuszowa edycja Dnia Bałabuna

9 września już po raz dziesiąty Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej wraz z partnerami zorganizuje Dzień Bałabuna, czyli Święto Kociewskiego Ziemniaka.

Przez ostatnią dekadę impreza na dobre zagościła w kalendarzu wydarzeń społeczno-kulturalnych w naszym regionie. Formuła pikniku rodzinnego przyciąga co roku odwiedzających w każdym wieku ukazując potencjał artystyczno-kulinarny powiatu świeckiego i gminy Świecie.

W tym roku na dziedzińcu świeckiego Zamku wystąpią:

– Zespół Folklorystyczny Pieśni i Tańca „Psiotrowe Dziywuchy” z Morzeszczyna

– Orkiestra dęta OSP „Świekatowo”

– Chór CECYLIA z Bukowca

– Zespół „Świeckie Gzuby” ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Świeciu

– Dzieci ze Spółdzielczego Ośrodka Kultury STOKROTKA w Świeciu

– zespół „Adrian Zasada Trio”

W programie konkursy ziemniaczane dla dzieci i dorosłych, oraz konkurs dla kół gospodyń wiejskich na najlepsze „ Faszerowane Ziemniaki”.

W trakcie imprezy przewidziano bezpłatne zwiedzanie zamku dla dzieci i PDK – PLENEROWY DOM KULTURY OKSiR (warsztaty, malowanie twarzy).

Ponadto na odwiedzających czekają atrakcje płatne w postaci zjeżdżalni, trampolin i dmuchanego zamku.

Przewidujemy również prezentację różnych rodzajów ziemniaków przez pracowników instytutów hodowli ziemniaka oraz przygotowywania potraw z ziemniaków jak i prezentację różnych gatunków miodów i procesu ich pozyskiwania.

Istnieje także możliwość skosztowania potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich Powiatu Świeckiego kupując bilet wejściowy do Zamku w Świeciu. A po skosztowaniu wszystkich smakołyków będzie można zbadać sobie poziom cukru we krwi oraz jej ciśnienie.
Odbędzie się również zbiórka elektrośmieci oraz pobór krwi.
Gwarantujemy udaną zabawę i rodzinną atmosferę.

Data: 09.09.2018

Godziny trwania imprezy: 14:00 – 19:00

Organizatorzy – Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej, Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu, Lokalna Grupa Działania Świecie, Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły, Spółdzielczy Ośrodek Kultury Stokrotka, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świeciu, OSP „Ratownik”, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu, Zespół Szkół Menedżerskich, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków – Zarząd Miejsko – Powiatowy w Świeciu, Zarząd Powiatowy PCK w Świeciu, Przedsiębiorstwa Unieszkodliwiania Odpadów Eko-Wisła w Sulnówku, Sołectwo Gruczno, Koło Pszczelarzy w Świeciu.

Wydarzenie organizowane dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Świecia i Starostwa Świeckiego.

Dzien Balabuna — 1

Rekomendowane artykuły