Drzewem Roku Ziemi Świeckiej 2022 został DĄB 100-LECIA zlokalizowany w Laskowicach!

Zgłoszenie otrzymaliśmy od Pani Amelii Kowalskiej, która zdobyła tym samym główną nagrodę finansową ufundowaną przez Przedsiębiorstwo Unieszkodliwiania Odpadów Eko-Wisła.

W ramach naszego konkursu przyznaliśmy również pięć wyróżnień, w tym dla zwycięzcy głosowania internetowego (nagrody książkowe i pamiątkowe statuetki od Powiat Świecki).

Laureaci wyróżnień:

🟢 Dąb Bartek w Siemkowie (osoba zgłaszająca: Sławomir Mach)

🟢 Dąb w Czaplach (osoba zgłaszająca: Elżbieta Łucka)

🟢 Brzoza Zośka w Sulnowie (osoba zgłaszająca: Agnieszka Targaczewska)

🟢 Dąb w Bąkowie (osoba zgłaszająca: Michał Pastusiak)

🟢 Dąb Olimpia w Gołuszycach (osoba zgłaszająca: Małgorzata Łabuszewska – wygrana w głosowaniu internautów)

Wybór laureatów został dokonany na podstawie zsumowanych głosów internautów i jury konkursowego w składzie: Tomasz Pasiek (Przewodniczący jury i Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej), Iwona Karolewska (Sekretarz Powiatu Świeckiego), Jarosław Jasnoch (Inspektor ds. Ochrony Przyrody i Leśnictwa i dendrolog w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Świeciu), Tadeusz Werkowski (Prezes zarządu Przedsiębiorstwa Unieszkodliwiania Odpadów Eko-Wisła Spółka z o.o.).

Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu.

Jako organizatorzy mamy nadzieję, że naszym konkursem zwróciliśmy uwagę nie tylko na oczywiste walory estetyczne drzew, ale też ich nieocenione wartości prozdrowotne – oczyszczanie powietrza, ograniczanie hałasu, czy też chronienie przed upałami.

Doceniajmy i chrońmy nasze drzewa!