Artystą, którego promowaliśmy w ramach drugiej edycji Świeckiej Sztuki był Michał Pietruszka, utalentowany rysownik pochodzący ze Świecia.

Wystawa pod nazwą ”Fantastyka” była pierwszą autorską ekspozycją pokazywaną w naszym projekcie.

Daty i miejsca poszczególnych wernisaży wystawy ”Fantastyka” w ramach drugiej edycji projektu Świecka Sztuka:

Chełmno – Muzeum Ziemi Chełmińskiej – 22.04.2016

Gdańsk – Klubogaleria ”Bunkier” – 25.09.2016

Świecie – Zamek pokrzyżacki – 09.07.2016

 

Notka o autorze:

Michał Pietruszka: rysownik, twórca ilustracji. Ma 23 lata, pochodzi ze Świecia, jest absolwentem tamtejszego Zespołu Szkół Menedżerskich.

‘’Rysowanie jest moja pasją, zajmuje się tym od zawsze. Jako dziecko duże wrażenie robiły na mnie rysunki rodziców i chodź nie zajmowali się sztuką zawodowo często poświęcali swój czas na rysowanie i malowanie. Wcześnie zacząłem interesować się fantastyką i komiksem. Prace wykonuje ołówkiem i cyfrowo za pomocą tabletu graficznego, skupiam się głównie na użyciu pędzi i ich fakturze, zwykle nie używam gotowych tekstur. Rysowanie jest dla mnie odskocznią pozwala mi swobodnie wyrażać to co bywa trudne do opisania za pomocą słów, na pracach mogę umieścić swój charakter i wyrazić swoje emocję. Fascynują mnie ludzkie rysy twarzy i zmarszczki które są odzwierciedleniem cech i emocji, które towarzyszyły ludziom przez większą cześć życia.

Inspiruje mnie wiele rzeczy, staram się być kreatywny i umieszczać na swoich pracach rzeczy, które wpłynęły na mój sposób myślenia.

W przyszłości chciałbym zawodowo zajmować się tworzeniem ilustracji do gier, okładek płyt muzycznych i książek. Cały czas się uczę i rozwijam swoje umiejętności, zwracam uwagę na innych

Kilka wybranych ilustracji autorstwa Michała Pietruszki:

 

Tak było na naszych wystawach w cyklu ”Fantastyka”: