Artur Wysocki i zimowa, rowerowa Mongolia na otwarcie Tygodnia Mobilności Rowerowej w Świeciu

Zima, Ałtaj, Mongolia, dziki step ale…to nie opowieść o zamarzającym rowerzyście, to rzecz o otwartych mongolskich sercach.

Jak słona jest herbata? Skąd się biorą zaczarowane cukierki? Kiedy trzeba oderwać sople z twarzy? Czym myjemy zęby przy -40 stopniach? Jak czytać step? Mięso, które nie zamarza? Co robi Św. Mikołaj w Mongolii? Co mają wspólnego Kaszubi z Mongołami?

Na te pytania odpowie Artur Wysocki podczas prelekcji podróżniczej na rozpoczęcie Tygodnia Mobilności Rowerowej w Świeciu.

Artur Wysocki – podróżnik, znany jako zimowy rowerzysta. Swoje doświadczenie zdobywał zimą za kołem podbiegunowym oraz na południowej Syberii. Na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Kolosy otrzymał wyróżnienie w kategorii Wyczyn Roku 2018 za samotną zimową podróż przez Mongolię, o której opowie w Świeciu.
Mieszkaniec Rumi, zafascynowany zimowym surwiwalem i podróżami rowerowymi. W ciągu roku trenuje z Norda Activ Team by zimą wyruszyć w rowerową podróż. Organizator Festiwalu Rowerowego SakFa, uczestnik Rowerowej Sztafety Dookoła Świata Bike Jamboree. Zwolennik budżetowego podróżowania.

_______________

Data i godzina: 22.05.2021 (sobota), godz. 16:00

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu

Organizator: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej

Współorganizatorzy i partnerzy: Ruch miejski „Świecie 2030”, Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu, Gmina Świecie, Powiat Świecki, Przedsiębiorstwo Unieszkodliwiania Odpadów Eko-Wisła, Fundacja Makowo, Sklep Rowerowy 2Wheels „Dwa kółka”, OSP Przechowo

Koordynator Tygodnia Mobilności Rowerowej: Tomasz Pasiek, e-mail: kontakt@tmzs.org.pl

Wstęp wolny

Rekomendowane artykuły