Za nami druga impreza z cyklu Sportowego Grand Prix „Świecie na stulecie 1920-2020”

Wymagająca trasa i sierpniowe upały nie zniechęciły entuzjastów biegania i maszerowania przed udziałem w I Diabelskim Biegu Terenowym i Marszu Nordic Walking.

Pakiety startowe odebrało blisko 200 osób. Niewiele mniej pojawiło się na starcie naszego wydarzenia, którego głównym celem było upamiętnienie 100-lecia powrotu Świecia i powiatu świeckiego do Macierzy oraz promowanie aktywności na świeżym powietrzu. Istotnym celem jaki nam przyświecał organizując to wydarzenie, było również ukazanie niesłabnącego potencjału Czarcich Gór jako znakomitego miejsca do spędzania czasu wolnego.

Trasa zaczynająca się na boisku przed Zamkiem krzyżackim w Świeciu, a kończąca się w parku w Sartowicach liczyła 10 kilometrów i była niezwykle zróżnicowana. Od długiego płaskiego odcinka na początku do 3,5 km nad Wisłą, gdzie nie brakowało błota, zalegających kłód drzew oraz podbiegów tuż przy brzegu Królowej Polskich Rzek.

Wydarzenie miało przede wszystkim charakter rekreacyjny, a rywalizacja o poszczególne miejsca była symboliczna. Na trzech najlepszych uczestników w kategoriach kobiet i mężczyzn w biegu i w marszu czekały pamiątkowe statuetki.

Lokaty poszczególnych uczestników można znaleźć w poniższym załączniku:

Jako główny organizator Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej dziękuje za pomoc w organizacji imprezy Powiatowi Świeckiemu, Gminie Świecie, Przedsiębiorstwu Unieszkodliwiania Odpadów Eko-Wisła, OSP Przechowo, OSP „RATOWNIK” w Świeciu, Wdeckiemu Parkowi Krajobrazowemu, OKSiR w Świeciu, Hanza Pałac Wellness & SPA, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Straży Miejskiej w Świeciu, Piotrowi Wójcikowi (Pasjonaci 4×4 Świecie), Ewie Jankowskiej, Arkadiuszowi Porożyńskiemu (KKWŚ – Klub Kolarski Wda Świecie) oraz wolontariuszkom PCK w Świeciu

Już teraz zapraszamy do udziału w trzecim wydarzenia w cyklu Sportowego Grand Prix „Świecie na stulecie 1920-2020” – III Rowerowym Rajdzie Końca Lata, który odbędzie się 26 września. Zapisy ruszą jeszcze w tym tygodniu.

Fotorelacja z I Diabelskiego Biegu Terenowego & Marszu Nordic Walking (fot. Ewa Jankowska):

Rekomendowane artykuły