Tak było na naszym Biegu Niepodległości 1918-2018

Po raz pierwszy Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej podjęło się trudu organizacji imprezy biegowej. Okoliczności były iście wyjątkowe, bo przecież nie codziennie obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej okazji blisko 320 osób wystartowało 11 listopada z płyty Dużego Rynku w Świeciu. Niemal wszyscy ubrani byli w biało-czerwone barwy dzięki czemu było to prawdziwie patriotyczne i radosne święto. Trasa Biegu liczyła sobie 5 km plus symboliczne 100 metrów już za metą, na którą dobiegło 314 uczestników.

Tym razem nie wynik był najważniejszy, ale dla trzech najlepszych kobiet i trzech pierwszych na mecie mężczyzn przewidzieliśmy nagrody.

Najszybciej trasę pięciu kilometrów pokonał Michał Kulpa z Bukowca uzyskując czas 16:28 min. Drugi na mecie zameldował się świecianin Marcin Klemański – 17:03, zaś trzeci Bartosz Jarocki (Szczecin) – 18:21. Wśród kobiet zwyciężyła Julia Bączkowska (Świecie), która uzyskała czas 20:48 (32 wynik dnia). Drugie miejsce zajęła Marta Siciarek (Grudziądz) – 22:50, zaś trzecie Katarzyna Ulowska (Chełmno) – 23:13.

Takie wydarzenie trudno byłoby zorganizować bez wsparcia wielu ludzi, firm i instytucji, dlatego też kierujemy podziękowania do OKSiR w Świeciu za wsparcie finansowe z budżetu programu ”Żyj Sportem”, Starostwa Powiatowego w Świeciu za wsparcie finansowe i ”gadżetowe”, Gminy Świecie za wsparcie finansowe, Przedsiębiorstwa Unieszkodliwiania Odpadów Eko-Wisła za współfinansowanie nagród, firmy Nova-Tech za wykonanie wspaniałego podium, którego nam wszyscy zazdroszczą, Straży Miejskiej w Świeciu i Ochotniczej Straży Pożarnej „RATOWNIK” w Świeciu za zabezpieczenie trasy Biegu 

Ponadto pragniemy podziękować za pomoc wolontariuszom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu, na czele z Magdaleną Włodarczyk za nieocenioną pomoc, wolontariuszom Iwonie Agatowskiej, Barbarze Podstawczyńskiej i Dorocie Zaczkiewicz (które przyjechały pomagać w biegu aż z Łodzi) za prowadzenie Biura Zawodów, Agacie Kotwicy i Angelice Stanny za pomoc przy weryfikacji czasów i kolejności, Aleksandrowi Znaczko za poprowadzenie biegaczy od startu do mety, Arielowi Stawskiemu za obsługę konferansjerską imprezy, Michałowi Gronowskiemu za dużo cennych wskazówek w kwestii organizacji imprez biegowych, Michałowi Golińskiemu, Dariuszowi Błażejewskiemu, Radosławowi Anaszowi i Marekowi Sikorskiemu za pomoc m.in w rozstawieniu Biura Zawodów i przede wszystkim Piotrowi, Mateuszowi i Jolancie Rusieckim za wykonanie ogromnej pracy przy zbieraniu czasów i kolejności biegaczy.

Rekomendowane artykuły