Projekt Czarcie Góry 2021: Przyrodnicza Gra Terenowa „Czarcie Góry Śladami Małego Księcia”

Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej zaprasza do udziału w Przyrodniczej Grze Terenowej „Czarcie Góry śladami Małego Księcia” organizowanej w ramach projektu CZARCIE GÓRY 2021.

Celem gry jest bliższe poznanie nadwiślańskiej fauny i flory oraz odkrywanie Czarcich Gór jako znakomitego miejsca do spędzania czasu wolnego i obserwowania przyrody. Zachęcamy do wspólnego poszukiwania przygód, skarbów natury i legendarnego symbolu Czarcich Gór podążając śladami Małego Księcia.

Gra skierowana jest do grup i rodzin z dziećmi od 7. roku życia (od 2 do 4 osób). Na zakończenie zmagań przewidzieliśmy ognisko z poczęstunkiem w gospodarstwie agroturystycznym „Czereśniowa Skarpa” w Wiągu. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsza drużyna zdobędzie główne trofeum.


________________________

Data i godzina: 10.04.2021, godz. 09:45 – 14:00

Miejsce i godzina zbiórki: parking przy ul. Wodnej w Świeciu (przy restauracji Przystań nad Wdą), godz. 09:45Trasa: Świecie – Wiąg ścieżką dydaktyczną u podnóża Czarcich Gór (ok 5 km). Powrót do Świecia busem z miejscowości Wiąg.

Zapisy: ZAPISY ZAMKNIĘTE

Zasady gry: Na miejscu zbiórki uczestnicy otrzymają od instruktorów niezbędne wskazówki wraz z mapą. Na trasie zostaną umieszczone zadania zaszyfrowane QR kodami. Po zeskanowaniu kodu należy wejść w link do strony, do której kieruje kod. Odczytujemy zadanie na stronie internetowej i wykonujemy je wspólnie.
Zadania o tematyce przyrodniczej ukażą przed uczestnikami hasło, które pokieruje do odszukania legendarnego symbolu Czarcich Gór. Tym samym wyłonimy zwycięską drużynę terenowych zmagań.

Organizator: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej

Współorganizatorzy i partnerzy: Gmina Świecie, Powiat Świecki

Instruktorzy: Magdalena Kaczmarek, Kamila Skrzeczkowska

Koordynator projektu Czarcie Góry: Tomasz Pasiek, e-mail: kontakt@tmzs.rg.pl


________________________

Co jest potrzebne?


1. Ubiór odpowiedni do warunków terenowych i pogodowych – trasa biegnie wzdłuż Wisły, pośród łąk, nieużytków i zadrzewień (konieczne wygodne buty, kurtka przeciwdeszczowa i środek na kleszcze)

2. Prowiant na drogę

3. Naładowany smartfon z dostępem do Internetu oraz zainstalowaną aplikacją do skanowania QR kodów np. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gamma.scan
– ze względów epidemiologicznych zadania gry terenowej będą umieszczone w zaszyfrowanych kodach QR, które będą wydrukowane i umieszczone na trasie. Aplikacja będzie niezbędna, aby odczytać zadanie.
(Niebawem udostępnimy post z przykładowym kodem QR kod z opisaną instrukcją gry oraz w celu sprawdzenia działania aplikacji.)

Rekomendowane artykuły